1
Strona główna
2
O sieci
3
Aktualności
4
Rezydencje naukowe
5
Rocznik Ziem Zachodnich
6
Kontakt
7
Lorem ipsum
X
Zamknij to okno
A -
A
A+
A -
A
A+

Sieć zainaugurowana – muzeum w wielu miejscach otwarte!

22/06/2017

19 czerwca 2017 r. w godzinach popołudniowych we wnętrzach warszawskiej Galerii Kordegarda, miało miejsce oficjalne zainaugurowanie działalności Sieci Ziem Zachodnich i Północnych. Jak w swoim przemówieniu otwierającym spotkanie podkreślał Jarosław Sellin, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Od przeszło dziesięciu lat w polskiej debacie publicznej obecny jest postulat budowy Muzeum Ziem Zachodnich, jako instytucji, która opowiadałaby o polskim dorobku państwowym, kulturalnym, społecznym i gospodarczym na Ziemiach Zachodnich po 1945 roku. Jest to ważny temat, który powinien być należycie wyeksponowany. Dziś realizujemy ten postulat w formie Sieci Ziem Zachodnich i Północnych. […] Cieszę się, że po dekadzie przygotowań i prób wypracowania możliwie dobrej formuły realizacji tej ważnej dla polskiej polityki historycznej idei, dziś, w gościnnych wnętrzach warszawskiej Kordegardy, mogę stwierdzić: otwieramy Muzeum w wielu miejscach: Sieć Ziem Zachodnich i Północnych!”

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia:


Ponadto, dzięki obecności przedstawicieli ogólnopolskich mediów, Sieć zaistniała także w świadomości szerszego grona odbiorców: