1
Strona główna
2
O sieci
3
Aktualności
4
Rezydencje naukowe
5
Rocznik Ziem Zachodnich
6
Kontakt
7
Lorem ipsum
X
Zamknij to okno
A -
A
A+
A -
A
A+

Członkowie

Instytut Zachodni

Instytut Zachodni jest czołowym ośrodkiem naukowym, analitycznym i edukacyjnym w obszarze tematycznym Polska – Niemcy – Europa.

Więcej

Instytut Śląski w Opolu

Od początku istnienia Instytut Śląski w Opolu realizował statutowe cele, organizując i upowszechniając wyniki badań nad przeszłością Śląska oraz jego współczesnością w aspektach szeroko pojętej historii, kultury i gospodarki.

Więcej

Centrum Dialogu Przełomy

Centrum Dialogu Przełomy, oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie, jest miejscem spotkań i dyskusji na tematy dotyczące najnowszej historii miasta, regionu, Polski i Europy.

Więcej

Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”

Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” został powołany do życia jako państwowa instytucja kultury w 2007 r.  Od 2009 r.  funkcjonuje jako instytucja samorządowa miasta Wrocławia, od 2016 r. ponownie współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Wrocław.

Więcej

Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie

Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego prowadzi badania naukowe dotyczące dziejów Warmii, Mazur i Powiśla oraz współczesności tych regionów oraz krajów nadbałtyckich. W ramach ośrodka funkcjonuje kilka pracowni naukowych: Pracownia Historyczna, Centrum Badań Wschodnich, oraz Pracownia Kopernikańska.

Więcej